Την Τρίτη 21 Μαρτίου 2023 πραγματοποιήθηκε το Σεμινάριο με θέμα «Δικαιώματα Βιομηχανικής Ιδιοκτησίας» στο εργαστήριο της ΜΟΚΕ στη Λάρισα

Στο πλαίσιο των ποικίλων δράσεων που διοργανώνει η Μονάδα Καινοτομίας και Επιχειρηματικότητας (ΜΟΚΕ) του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας, την Τρίτη 21 Μαρτίου 2023 πραγματοποιήθηκε το Σεμινάριο με θέμα «Δικαιώματα Βιομηχανικής Ιδιοκτησίας» στο εργαστήριο της ΜΟΚΕ στη Λάρισα.

Ομιλητές της εκδήλωσης ήταν ο κος Γεώργιος Ασημόπουλος, Υπεύθυνος Περιφερειακού Γραφείου Θεσσαλονίκης – ΟΒΙ και η κα Βασιλική Κουρεμένου, Υπεύθυνη Περιφερειακού Γραφείου Βόλου – ΟΒΙ.

Η θεματολογία του σεμιναρίου αφορούσε στην προστασία των εφευρέσεων, των βιομηχανικών σχεδίων και των εμπορικών σημάτων. Μέσα από τις παρουσιάσεις των ομιλητών, τις εύστοχες παρεμβάσεις του κοινού και τον διάλογο που αναπτύχθηκε, οι συμμετέχοντες/ουσες απέκτησαν πληρέστερη κατανόηση των εννοιών αυτών, ενώ είχαν την ευκαιρία να επιλύσουν σχετικές απορίες.

Μείνετε συντονισμένοι για τις επόμενες δραστηριότητες της ΜΟΚΕ του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας.

Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να επισκεφτείτε την Ιστοσελίδα της ΜΟΚΕ, το Facebook και το LinkedIn.

Το σεμινάριο πραγματοποιείται στο πλαίσιο του έργου «Υποστήριξη Δράσεων Στήριξης της Επιχειρηματικότητας, Καινοτομίας και Ωρίμανσης για την Αξιοποίηση της Ερευνητικής Δραστηριότητας και των Νέων Προϊόντων και Υπηρεσιών που αναπτύσσονται στο Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας», το οποίο συγχρηματοδοτείται από την Ελλάδα και την Ευρωπαϊκή Ένωση (Ευρωπαϊκό Κοινωνικό Ταμείο) μέσω του Επιχειρησιακού Προγράμματος «Ανάπτυξη Ανθρώπινου Δυναμικού, Εκπαίδευση και Διά Βίου Μάθηση».