Η Καινοτόμα Θεματική/Διεπιστημονική Προσέγγιση “ΙΣΤΟΡΙΟΓΡΑΜΜΗ” (STORYLINE)

Το Κέντρο Επιμόρφωσης & Διά Βίου Μάθησης του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας σας προσκαλεί να γνωρίσετε το νέο μοριοδοτούμενο εκπαιδευτικό πρόγραμμα με τίτλο «Η Καινοτόμα Θεματική/Διεπιστημονική Προσέγγιση “ΙΣΤΟΡΙΟΓΡΑΜΜΗ” (STORYLINE) για τη Διδασκαλία σε ΟΛΕΣ τις ΜΟΡΦΕΣ και ΒΑΘΜΙΔΕΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ και η Εκπαιδευτική Αξιοποίηση του ΣΕΝΑΡΙΟΥ και του ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ» και επιστημονικά υπεύθυνη την εξειδικευμένη στη Storyline και Ιδρύτρια της Storylie Greece κα. Ιφιγένεια Ηλιοπούλου.
Το παρόν εκπαιδευτικό πρόγραμμα απευθύνεται σε:
1. Στελέχη της εκπαίδευσης που ασχολούνται με τη συμβουλευτική υποστήριξη του διδακτικού έργου των εκπαιδευτικών
2. Εκπαιδευτές Ενηλίκων /Εκπαιδευτικών
3. Εκπαιδευτικούς Πρωτοβάθμιας, Δευτεροβάθμιας και Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης όλων των ειδικοτήτων (μόνιμους, αναπληρωτές και ωρομίσθιους)
4. Ειδικούς Παιδαγωγούς
5. Πτυχιούχους και Φοιτητές των Παιδαγωγικών Τμημάτων Προσχολικής
6. Εκπαίδευσης, Δημοτικής Εκπαίδευσης και Ειδικής Αγωγής
7. Πτυχιούχους και Φοιτητές Ιδρυμάτων Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης της ημεδαπής
8. και της αλλοδαπής
9. Όσους εργάζονται ή επιθυμούν να εργαστούν σε Κέντρα Δημιουργικής απασχόλησης, Κέντρα Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης και Μουσεία

?450 ώρες επιμόρφωσης - 9 μήνες
?Μοριοδότηση