Το Κέντρο Επιμόρφωσης και Διά Βίου Μάθησης του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας σας καλεί να γνωρίσετε το εκπαιδευτικό πρόγραμμα με τίτλο «Η Καινοτόμα Θεματική/Διεπιστημονική Προσέγγιση “ΙΣΤΟΡΙΟΓΡΑΜΜΗ” (STORYLINE) για τη Διδασκαλία σε ΟΛΕΣ τις ΜΟΡΦΕΣ και ΒΑΘΜΙΔΕΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ και η Εκπαιδευτική Αξιοποίηση του ΣΕΝΑΡΙΟΥ και του ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ».

Επιστημονική Υπεύθυνη του προγράμματος είναι η κα. Ηλιοπούλου Ιφιγένεια διδάκτορας του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας

Σε ποιους απευθύνεται:

1. Στελέχη της εκπαίδευσης που ασχολούνται με τη συμβουλευτική υποστήριξη του διδακτικού έργου των εκπαιδευτικών.

2. Εκπαιδευτές Ενηλίκων /Εκπαιδευτικών.

3. Εκπαιδευτικούς Πρωτοβάθμιας, Δευτεροβάθμιας και Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης όλων των ειδικοτήτων (μόνιμους, αναπληρωτές και ωρομίσθιους).

4. Ειδικούς Παιδαγωγούς.

5. Πτυχιούχους και Φοιτητές των Παιδαγωγικών Τμημάτων Προσχολικής Αγωγής, Δημοτικής Εκπαίδευσης και Ειδικής Αγωγής.

6. Πτυχιούχους και Φοιτητές Ιδρυμάτων Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης της ημεδαπής και της αλλοδαπής.

7. Όσους εργάζονται ή επιθυμούν να εργαστούν σε Κέντρα Δημιουργικής Απασχόλησης, Κέντρα Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης και Μουσεία.

8. Σχεδιαστές και εμψυχωτές εκπαιδευτικών προγραμμάτων.

Μέθοδος επιμόρφωσης:

Σύγχρονη & Ασύγχρονη εξ αποστάσεως τηλεκπαίδευση.

Το πρόγραμμα περιλαμβάνει προαιρετικές διά ζώσης συναντήσεις.

Σημαντικές ημερομηνίες:

Περίοδος εγγραφών: έως 10/03/2021

Έναρξη επιμόρφωσης: Μάρτιος 2021

Διάρκεια: 450 ώρες - 9 μήνες

Το πρόγραμμα προσφέρει μοριοδότηση

Απονέμεται Πιστοποιητικό Εξειδικευμένης Επιμόρφωσης

Επικοινωνήστε για περισσότερες πληροφορίες:

Γραμματεία Κ.Ε.ΔΙ.ΒΙ.Μ.

24210-06366/90

learning [at] uth.gr (learning[at]uth[dot]gr)

Επισκεφτείτε την ιστοσελίδα του Κ.Ε.ΔΙ.ΒΙ.Μ. :http://learning.uth.gr/?p=6126