GIS-Pro. Εξειδικευμένες Εφαρμογές GIS

Το Κέντρο Επιμόρφωσης και Διά Βίου Μάθησης του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας σας καλωσορίζει στο νέο εκπαιδευτικό πρόγραμμα με τίτλο «GIS-Pro. Εξειδικευμένες Εφαρμογές GIS» και επιστημονικό υπεύθυνο τον κ. Κωνσταντίνο Περάκης, Καθηγητή του Τμήματος Μηχανικών Χωροταξίας Πολεοδομίας & Περιφερειακής Ανάπτυξης του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας.

Η εκπαίδευση στο πρόγραμμα διαρκεί 42 ώρες και πραγματοποιείται αποκλειστικά εξ αποστάσεως, υπό τη μορφή τηλεδιασκέψεων μέσω Internet.

Το πρόγραμμα στοχεύει στην επιμόρφωση των εκπαιδευόμενων στη χρήση εφαρμογών, για μια πλειάδα

τεχνικών εφαρμογών. Για το στόχο αυτό, οι διαλέξεις αφορούν στην εκμάθηση της χρήσης:

1. Της online πλατφόρμας Google Earth Engine (GEE)

2. Των περιβαλλόντων ArcGIS Pro και QGIS.

Το παρόν εκπαιδευτικό Πρόγραμμα απευθύνεται σε:

☑️Μηχανικούς όλων των ειδικοτήτων.

☑️Φοιτητές ιδρυμάτων τριτοβάθμιας εκπαίδευσης, τόσο προπτυχιακούς όσο και μεταπτυχιακούς, που στοχεύουν στην αναβάθμιση του βιογραφικού τους και των επαγγελματικών τους εφοδίων.

☑️Σε στελέχη δημόσιων υπηρεσιών, κατά τόπους τεχνικών υπηρεσιών, που δύναται να χρησιμοποιούν την τεχνολογία των GIS, για προερχόμενα της δημόσιας διοίκησης επιχειρησιακά σχέδια ή για αποτίμηση φυσικών καταστροφών.

Μπορείτε να βρείτε αναλυτικά πληροφορίες καθώς και να κάνετε την αίτησή σας ακολουθώντας τον παρακάτω σύνδεσμο: http://learning.uth.gr/?p=7263

Επικοινωνήστε μαζί μας στα:

☎️24210-06366/90

?learning [at] uth.gr (learning[at]uth[dot]gr)