ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ ΕΓΚΥΡΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ: Δειγματοληψία Περιβαλλοντικών & Βιολογικών Υλικών

To εκπαιδευτικό πρόγραμμα «Δειγματοληψία Περιβαλλοντικών & Βιολογικών Υλικών» στοχεύει οι καταρτιζόμενοι να εκπαιδευτούν/καταρτιστούν στον τρόπο εκτέλεσης της δειγματοληψίας ανά κατηγορίες ελεγχόμενου υλικού, ώστε να μπορούν να τον εφαρμόσουν στην πράξη, τηρώντας όλες τις αναγκαίες συνθήκες για την διασφάλιση της ποιότητας των αποτελεσμάτων του εργαστηρίου.

Το παρόν εκπαιδευτικό πρόγραμμα απευθύνεται σε σε επαγγελματίες που εργάζονται ή έχουν δικαίωμα εργασίας στα βιοαναλυτικά & διαγνωστικά εργαστήρια ελέγχου ποιότητας ύδατος, τροφίμων, λυμάτων, θαλασσινού νερού, βιολογικών δειγμάτων, κα.

Την επιστημονική ευθύνη του προγράμματος φέρει ο κ. Άγγελος Παπαϊωάννου, Καθηγητής του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας.

Μάθε περισσότερα εδώ: