Εφαρμογές, τάσεις και προκλήσεις των ευφυών συστημάτων

Η Μονάδα Καινοτομίας και Επιχειρηματικότητας (ΜΟΚΕ) του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας σας προσκαλεί στο σεμινάριο με θέμα “Εφαρμογές, τάσεις και προκλήσεις των ευφυών συστημάτων” που θα πραγματοποιηθεί δια ζώσης την Τρίτη, 6 Δεκεμβρίου, στις 6 μ.μ. - 7:30 μ.μ. στη ΜΟΚΕ στη Λαμία (Μικρό Αμφιθέατρο, κτήριο Μαθηματικού), με ομιλητή τον κ. Θάνο Κακαρούντα, Αναπλ. Καθ. του Τμήματος Πληροφορικής με Εφαρμογές στη Βιοϊατρική.
Το σεμινάριο πραγματοποιείται στο πλαίσιο του έργου «Υποστήριξη Δράσεων Στήριξης της Επιχειρηματικότητας, Καινοτομίας και Ωρίμανσης για την Αξιοποίηση της Ερευνητικής Δραστηριότητας και των Νέων Προϊόντων και Υπηρεσιών που αναπτύσσονται στο Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας», το οποίο συγχρηματοδοτείται από την Ελλάδα και την Ευρωπαϊκή Ένωση (Ευρωπαϊκό Κοινωνικό Ταμείο) μέσω του Επιχειρησιακού Προγράμματος «Ανάπτυξη Ανθρώπινου Δυναμικού, Εκπαίδευση και Διά Βίου Μάθηση».