Διαδικτυακό σεμινάριο με θέμα Εφαρμογές της Πληροφορικής στον κλάδο της Υγείας

Το Φοιτητικό Παράρτημα ΙΕΕΕ του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας (Λαμία) σε συνεργασία με το Εργαστήριο Ευφυών Υπολογιστικών Συστημάτων του Τμήματος Πληροφορικής με Εφαρμογές στη Βιοϊατρική, οργανώνει ένα διαδικτυακό σεμινάριο με θέμα "Εφαρμογές της Πληροφορικής στον κλάδο της Υγείας", την Παρασκευή 21 Μαΐου, και ώρα 18:30.

Το πρόγραμμα του σεμιναρίου είναι το εξής:

18:30 - Εισαγωγή στο σεμινάριο
18:40 - "Υποδομές Ηλεκτρονικής Υγείας στην Ελλάδα", Δρ. Καρανίκας Χαράλαμπος, Λέκτορας και μέλος του Εργαστηρίου Ευφυών Συστημάτων του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας, Έμπειρος Ερευνητής Ηλεκτρονικής Υγείας στο Πανεπιστήμιο Αθηνών (Ιατρική Σχολή), Γενικός Γραμματέας της Ελληνικής Εταιρείας Μελέτης Εφαρμογών ΠΛηροφορικής Υγείας, και Σύμβουλος Ηλεκτρονικής Υγείας στην Ιατρική Εταιρεία Αθηνών
19:25 - Απορίες και συζήτηση
19:40 - "Τυχαίες Προβολές, Εφαρμογές στην Εξόρυξη Δεδομένων", Τασουλής Σωτήριος, Επίκουρος Καθηγητής και μέλος του Εργαστηρίου Ευφυών Συστημάτων του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας
20:25 - Απορίες, συζήτηση και λήξη σεμιναρίου

Η εκδήλωση θα διεξαχθεί στην πλατφόρμα του Microsoft Teams και θα είναι ανοιχτή για το κοινό. Μπορείτε να συμμετάσχετε στο σεμινάριο μέσω του παρακάτω συνδέσμου ή μέσω του ιδρυματικού λογαριασμού σας, με τον κωδικό αίθουσας wgmuoy1. Ελπίζουμε να σας δούμε όλους εκεί!

Σύνδεσμος εκδήλωσης: http://bit.ly/2R3tC4h