Βασιλική Παπαδοπούλου και Κική Σταλαχτίδου URBAN ROOTS

Μετά από πρόσκληση στο ΜΠΣ του Τμήματος Δασολογίας, Επιστημών Ξύλου και Σχεδιασμού Θα παρουσιαστεί η έξοχη διπλωματική εργασία των
Βασιλική Παπαδοπούλου και Κική Σταλαχτίδου URBAN ROOTS
(επιμέλεια: Ιορδάνης Στυλίδης) με θέμα την πολιτική, περιβαλλοντική, αναβάθμιση του χώρου του στρατοπέδου ''Μεγάλου Αλεξανδρου'' στον δήμο Αμπελοκήπων-Μενεμένης, στην πόλη Θεσσαλονίκη.
Μια έξοχη κριτική διερεύνηση, χωρική αποτίμηση και ακριβής σχεδιαστική απόδοση του απαιτήσεων ενός σύνθετου περιβαλλοντικού, κοινωνικού, πολιτικού-φιλοσοφικού προγράμματος που θεωρώ πως θα εμπλουτίσει το γνωσιακό υπόβαθρο που ορίζει τις ακαδημαϊκές υποχρεώσεις των φοιτητών-φοιτητριών που ακολουθούν συναφείς γνωσιακές περιοχές ρύθμισης της σημασίας του πολιτισμού μας.
Ο σύνδεσμος για την παρακολούθηση θα αναρτηθεί στο ΤΕΑΜΣ στις 08.48 (πρωί...!!!) ...
Σαββάτο 15 Μαϊου (μεθαύριο...!!!)

IORDANIS STYLIDIS
associate professor