Ομοιοστασία του οξυγόνου: Μοριακοί Μηχανισμοί, Θεραπευτική Στόχευση και ο Επαγόμενος από την Υποξία Παράγοντας HIF-1

Έναρξη
Ομιλία: Ομοιοστασία του Οξυγόνου

Τα μέλη του Εργαστηρίου Μοριακής και Υπολογιστικής Βιολογίας και Γενετικής καθώς και το Τμήμα Πληροφορικής με Εφαρμογές στη Βιοϊατρική του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας διοργανώνουν ομιλία με θέμα «Ομοιοστασία του οξυγόνου: Μοριακοί μηχανισμοί, θεραπευτική στόχευση και ο επαγόμενος από την υποξία παράγοντας HIF-1» που θα δοθεί  από τον κ. Γ. Σίμο, καθηγητή της Ιατρικής Σχολής του ΠΘ, στο Αμφιθέατρο 1 της Σχολής Θετικών Επιστημών (Παπασιοπούλου 2-4, Γαλανέικα, Λαμία) την Τετάρτη 4 Μαρτίου, στις 13:00.