Η Γαλλική Γλώσσα: Γέφυρα στον Κόσμο (ΑΝΑΒΛΗΘΗΚΕ)

Έναρξη
    Η Γαλλική Γλώσσα: Γέφυρα στον Κόσμο
  • Αφίσα
    Η Γαλλική Γλώσσα: Γέφυρα στον Κόσμο

Tο Εργαστήριο Δίγλωσσης Εκπαίδευσης και το Εργαστήριο Νευροψυχολογίας του Παιδιού του ΠΤΕΑ διοργανώνουν τη Δευτέρα 9 Μαρτίου στο αμφιθέατρο Κορδάτος εκδήλωση για τη Γαλλοφωνία με τίτλο «Η Γαλλική Γλώσσα: Γέφυρα στον κόσμο». Στην εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί από εκπρόσωπο του Γαλλικού Ινστιτούτου Αθηνών ομιλία με θέμα «Οι μεταπτυχιακές σπουδές στη Γαλλία».
Θα χορηγηθεί βεβαίωση παρακολούθησης σε φοιτητές και εκπαιδευτικούς.

Λαμβάνοντας υπόψη τις σημερινές εξελίξεις της επιδημίας και την απόφαση των πρυτανικών αρχών να ακυρώσουν τις επισκέψεις μαθητών στο Πανεπιστήμιο που είχαν προγραμματισθεί για την εβδομάδα "Ανοικτών Θυρών", 9-13 Μαρτίου, Θεωρούμε ότι είναι φρόνιμο να ακυρωθεί η προγραμματισμένη για τη Δευτέρα 9 Μαρτίου εκδήλωση για τη Γαλλοφωνία. Ευχαριστούμε όλους εκείνους που με ενθουσιασμό εργάστηκαν για την υλοποίησή της!