ΥΠΕΝΘΥΜΙΣΗ για την εξέταση πτυχιακών

Η εξέταση των πτυχιακών εργασιών των φοιτητών του ΠΣ Μηχανολόγων Μηχανικών ΤΕ, θα πραγματοποιηθεί ημέρα Παρασκευή 1/7/2022, σύμφωνα με το πρόγραμμα εξετάσεων.

Οι φοιτητές θα πρέπει:

1. να έχουν αποστείλει έγκαιρα στον επιβλέποντα (εισηγητή) την τελική μορφή της εργασίας τους σε ηλεκτρονική μορφή (pdf ή doc).
  2. να συμπληρώσουν την σχετική αίτηση (συνημμένο αρχείο) για την εξέταση της εργασίας τους και να την αποστείλουν στον επιβλέποντα για υπογραφή.
  3. να δηλώσουν τη πρόθεσή τους για συμμετοχή στην εξέταση πτυχιακών στη φόρμα https://forms.office.com/r/Wy3QDiJJAU μέχρι και την Παρασκευή 24/6/2022 και ώρα 23:45.

Για την αποφυγή συγχρωτισμού και την τήρηση των πρωτοκόλλων για τον περιορισμό της COVID19, η εξέταση θα γίνει από διαφορετικές εξεταστικές επιτροπές σε διαφορετικούς χώρους. Το αναλυτικό πρόγραμμα εξέτασης των πτυχιακών θα αποσταλεί από τον επιβλέποντα καθηγητή στους φοιτητές μέχρι την Τετάρτη 29/06/2022.

Παρουσίαση

• Οι φοιτητές θα παρουσιάσουν την πτυχιακή εργασίας τους σε 10-15 διαφάνειες.
  • Η παρουσίαση θα έχει μέγιστη διάρκεια 10 λεπτά και στη συνέχεια θα ακολουθήσει συζήτηση περίπου 5 λεπτών.
  • Στις διαφάνειες πρέπει να απεικονίζονται κυρίως εικόνες, σχήματα, διαγράμματα, σχέδια, πίνακες και όσο το δυνατόν λιγότερο κείμενο.
  • Οι φοιτητές θα πρέπει να παρουσιάζουν την εργασία και όχι να διαβάζουν μέσα από τις διαφάνειες.