ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ & ΕΠΕΙΓΟΝ: Τέταρτη ανακοίνωση για τους πρωτοετείς και το μάθημα "Ανάπτυξη δεξιοτήτων χρήσης λογισμικών γενικών εφαρμογών"

Η δυσμενής εξέλιξη της πανδημίας μας υποχρεώνει να αλλάξουμε τον σχεδιασμό μας σχετικά με την υλοποίηση του μαθήματος. Η απαγόρευση μετακίνησης εκτός νομού είναι ένα από τα μέτρα που θα ανακοινωθούν αύριο Παρασκευή. Στους νομούς αυτούς συμπεριλαμβάνονται οι νομοί Θεσσαλονίκης και Λάρισας. Ειδικά από τη Λάρισα πολλοί φοιτητές/τριες μετακινούνται καθημερινά στο Βόλο για να παρακολουθήσουν δια ζώσης μαθήματα, μετακίνηση η οποία από την επόμενη εβδομάδα δεν θα είναι εφικτή.

Δεδομένου ότι η απαγόρευση μετακίνησης εκτός νομού μπορεί να ισχύσει στο επόμενο χρονικό διάστημα και για άλλους νομούς, τα τμήματα του μαθήματος θα λειτουργήσουν ΜΟΝΟ με φοιτητές/τριες που διαμένουν στη Μαγνησία. Οι φοιτητές/τριες που έχουν ήδη συμπεριληφθεί στα τμήματα και δεν διαμένουν στη Μαγνησία, δεν θα συμμετέχουν στο μάθημα κατά το χειμερινό εξάμηνο, αλλά στο εαρινό εξάμηνο και θα έχουν προτεραιότητα στην επιλογή τμήματος.

Καλούνται όλοι οι φοιτητές/τριες που έχουν δηλώσει ότι θα παρακολουθήσουν το μάθημα κατά το χειμερινό εξάμηνο να στείλουν mail στο ppol [at] uth.gr (ppol@uth.gr) μέχρι και το Σάββατο 31/10 και να δηλώσουν αν διαμένουν ή όχι στη Μαγνησία. Οι διαμένοντες στην Μαγνησία φοιτητές/τριες να αναγράφουν στο mail τους και κινητό τηλέφωνο για επικοινωνία.

Την Κυριακή 1/11 θα εκδοθεί νέα σχετική ανακοίνωση.

Ο υπεύθυνος του μαθήματος
Π. Πολίτης
Αν. Καθηγητής
τηλ. γραφείου: 2421074985