Σχετικά με το μάθημα Κλιματισμός

Το μάθημα Μ.746 Κλιματιμός προκηρύχθηκε στις 20/7/2022 (ΑΔΑ: 6ΦΠΤ469Β7Ξ-0ΜΑ) προκειμένου να διδαχτεί κατά το χειμερινό εξάμηνο 2022-2023, ωστόσο, κανένας υποψήφιος δεν εκδήλωσε ενδιαφέρον να το διδάξει. Το Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας προχώρησε άμεσα σε επαναπροκήρυξη του μαθήματος (ΑΔΑ: 9ΩΦ6469Β7Ξ-Ε7Σ), αλλά δεν υπήρξε καμία αίτηση. Κατά συνέπεια, το μάθημα δε θα προσφερθεί κατά το τρέχον εξάμηνο.

Σύμφωνα με τα ισχύοντα, το τρέχον εξάμηνο είναι το τελευταίο εξάμηνο που διδάσκονται μαθήματα. Προκειμένου να μην αντιμετωπίσουν προβλήματα οι φοιτητές, προτείνεται όσοι φοιτητές έχουν δηλώσει το μάθημα Κλιματισμός, να το αλλάξουν και να δηλώσουν κάποιο άλλο, ώστε να πάρουν τις μονάδες που είναι απαραίτητες για την ολοκλήρωση των σπουδών τους.