Σεμιναριακό Μάθημα «Με ένα βιβλίο για το Μουσείο» - Δηλώσεις συμμετοχής

Σεμιναριακό  Μάθημα «Με ένα βιβλίο για το Μουσείο» - Δηλώσεις συμμετοχής

Στο πλαίσιο του Συμφώνου Συνεργασίας μεταξύ του Παιδαγωγικού Τμήματος Δημοτικής Εκπαίδευσης και του Συλλόγου Μουσειοπαιδαγωγών Ελλάδος, προσφέρεται κατά το χειμερινό εξάμηνο 2021-2022 το σεμιναριακό μάθημα «Με ένα βιβλίο για το Μουσείο» με εισηγήτρια την κυρία Θεοδοσία Ράπτου.

Το σεμιναριακό μάθημα απευθύνεται στους φοιτητές και στις φοιτήτριες του ΠΤΔΕ και περιλαμβάνει συνολικά 6 δίωρες συναντήσεις. Οι συναντήσεις θα πραγματοποιούνται ημέρα Δευτέρα και ώρα 18.00-20.00 στην αίθουσα Η2. Οι ημερομηνίες των συναντήσεων είναι: 15, 22 και 29 Νοεμβρίου, 6 και 13 Δεκεμβρίου 2021 και 10 Ιανουαρίου 2022.

Το σεμιναριακό μάθημα έχει εργαστηριακό χαρακτήρα και θα λειτουργήσει με περιορισμένο αριθμό φοιτητών/τριών (μέχρι 20 άτομα). Όσοι και όσες φοιτητές/τριες ενδιαφέρονται παρακαλούνται να δηλώσουν συμμετοχή στο e-mail thraptou [at] gmail.com (thraptou[at]gmail[dot]com) μέχρι 12 Νοεμβρίου.

Η έναρξη του σεμιναριακού μαθήματος είναι στις 15 Νοεμβρίου, 18.00-20.00 στην αίθουσα Η2.