Προθεσμία δήλωσης συγγραμμάτων και διανομής των συγγραμμάτων ΕΥΔΟΞΟΣ

Ενημερώνουμε τους φοιτητές του Τμήματος ότι έχουν οριστικοποιηθεί όλες οι δηλώσεις μαθημάτων (κύρια και εμβόλιμη) για το ΧΕ 2021-2022.

Στο επόμενο στάδιο οι φοιτητές έχουν τη δυνατότητα να δηλώσουν συγγράμματα στον ΕΥΔΟΞΟ για το ΧΕ 2021-2022 μέχρι και την Παρασκευή 24 Δεκεμβρίου 2021.

Η διανομή συγγραμμάτων για το ΧΕ 2021-2022 ξεκίνησε τη Δευτέρα 25 Οκτωβρίου και θα ολοκληρωθεί την Παρασκευή 7 Ιανουαρίου 2022.

Για πρώτη φορά γίνεται αυτόματα η διασταύρωση των συγγραμμάτων που θα δηλώσουν οι φοιτητές στον ΕΥΔΟΞΟ με τα μαθήματα που δηλώσαν στην ηλεκτρονική γραμματεία. Αυτό σημαίνει ότι οι φοιτητές δεν θα μπορέσουν να δηλώσουν στον ΕΥΔΟΞΟ συγγράμματα που αντιστοιχούν σε μαθήματα που δεν δήλωσαν στην ηλεκτρονική γραμματεία.

Επισημαίνεται ότι βάσει της ισχύουσας νομοθεσίας οι φοιτητές που έχουν υπερβεί τα ν+2 έτη σπουδών δεν δικαιούνται δωρεάν διδακτικά συγγράμματα.