Προκήρυξη θέσης Διευθυντή/τριας του «Εργαστηρίου Γλωσσολογίας (Εργ.ΓΛΩ)», στο Τμήμα Γλωσσικών και Διαπολιτισμικών Σπουδών της Σχολής Ανθρωπιστικών και Κοινωνικών Επιστημών του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας, λόγω λήξης της θητείας του

1. Οι αιτήσεις των υποψηφίων για τη θέση του Διευθυντή/τριας υποβάλλονται ηλεκτρονικά, από την επόμενη της ημερομηνίας κοινοποίησης της προκήρυξης και  έως την Δευτέρα  13η Μάιου  2024 και ώρα 16.00, στη Γραμματεία του Τμήματος στο email: g-gdia [at] uth.gr (g-gdia[at]uth[dot]gr)

Στην ίδια περίοδο ο/η υποψήφιος/α, μπορεί να αποσύρει την υποψηφιότητα του/της

1. Δικαίωμα υποβολής υποψηφιότητας για τη θέση του Διευθυντή/τριας έχει κάθε μέλος Δ.Ε.Π. πλήρους απασχόλησης, της βαθμίδας Καθηγητή ή Αναπληρωτή Καθηγητή, που υπηρετεί στο εργαστήριο, υπό την προϋπόθεση ότι δεν αποχωρεί από την υπηρεσία κατά τη διάρκεια της προκηρυσσόμενης θητείας.