Μάθημα Θρησκειολογίας: Ανακοίνωση σχετικά με τη διεξαγωγή των εξετάσεων

Η εξέταση του μαθήματος «Θρησκειολογία» θα πραγματοποιηθεί στις 25/01/2021 από τις 14:30 μέχρι τις 16:30 και έχει τη μορφή της Online Γραπτής Εξέτασης (διεξαγωγή εξετάσεων σε συγκεκριμένη ημέρα και ώρα με τη μορφή τελικής εργασίας ή μεγάλου θέματος στην Πλατφόρμα eClass (https://eclass.uth.gr/) του μαθήματος Θρησκειολογία, Yποσύστημα «Εργασίες».

Παρακαλούνται οι φοιτητές/φοιτήτριες να συνδεθούν μισή ώρα νωρίτερα (δηλαδή στις 14:00) στην πλατφόρμα Microsoft Teams.

Οι φοιτητές/φοιτήτριες θα κατεβάσουν από το Υποσύστημα «Εργασίες» το αρχείο με τα θέματα. Σε αυτό το αρχείο θα συμπληρώσουν τις απαντήσεις τους. Όταν ολοκληρώσουν τη διαδικασία της γραπτής εξέτασης, θα σώσουν το αρχείο με το επίθετό τους στην κινητή συσκευή ή στον υπολογιστή. Έπειτα θα αναρτήσουν πάλι το αρχείο στο Υποσύστημα «Εργασίες». Το αρχείο με τις απαντήσεις πρέπει να αποσταλεί μόνο στο Υποσύστημα «Εργασίες» και όχι στο email του διδάσκοντος. Σε καμία περίπτωση δε θα γίνουν αποδεκτά αρχεία με φωτογραφίες.

Οι φοιτητές/φοιτήτριες, οι οποίοι εξετάζονται με μεικτό ή προφορικό τρόπο θα εξεταστούν μετά το πέρας της γραπτής διαδικασίας σε εικονική αίθουσα στην πλατφόρμα MS-TEAMS.

Η ύλη έχει ανακοινωθεί στον οικείο χώρο των Ανακοινώσεων στο eclass του Μαθήματος Θρησκειολογία.

Ο διδάσκων,
Νίκος Τσιρέβελος