Για το μάθημα "Διδασκαλία και Μάθηση με Χρήση ΤΠΕ"

Διδασκαλία και Μάθηση με Χρήση ΤΠΕ

Οι φοιτητές/τριες 9ου ή μεγαλύτερου εξαμήνου και μόνον αυτοί/ές, που χρωστάνε 2 μαθήματα επιλογής του κύκλου ΤΠΕ για να πάρουν πτυχίο, μπορούν να δηλώσουν το μάθημα «Διδασκαλία και Μάθηση με Χρήση ΤΠΕ» του εαρινού εξαμήνου. Το μάθημα είναι επιλογής, τρίωρο, εργαστηριακό και θα διεξάγεται στην αίθουσα υπολογιστών (αίθουσα Ζ) κάθε Τετάρτη 15.00-18.00. Το μάθημα θα αρχίζει στις 15.45 και θα ολοκληρώνεται στις 18.00, χωρίς διάλλειμα.

Το μάθημα έχει υποχρεωτική παρακολούθηση, δεν υπάρχει αριθμός απουσιών που «δικαιούνται» οι φοιτητές/τριες, δικαιολογούνται απουσίες μόνο για λόγους ανωτέρας βίας με προσκόμιση -όπου απαιτείται- κατάλληλων δικαιολογητικών του δημόσιου, και μόνο, τομέα.
ΟΙ φοιτητές/τριες που επιθυμούν να δηλώσουν το μάθημα, θα πρέπει:
1.    Να φοιτούν στο 9ο ή μεγαλύτερο εξάμηνο.
2.    Να έχουν περάσει το υποχρεωτικό μάθημα «ΤΠΕ στην Εκπαίδευση».
3.    Να στείλουν mail στο ppol [at] uth.gr (ppol[at]uth[dot]gr) μέχρι και την Παρασκευή 15/10 και να δηλώνουν α) το μάθημα που θέλουν να παρακολουθήσουν β) το ονοματεπώνυμό τους γ) το εξάμηνο φοίτησής τους.

Το πρώτο μάθημα θα διεξαχθεί την Τετάρτη 20/10, με ώρα έναρξης 16.00.

Π. Πολίτης