ΕΞΕΤΑΣΗ ΠΤΥΧΙΑΚΩΝ ΕΡΓΑΣΙΩΝ_ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΣ 2020

Σας ενημερώνουμε ότι ως ημερομηνία εξέτασης πτυχιακών εργασιών, έχει οριστεί η Δευτέρα 28 Σεπτεμβρίου 2020 και ώρες 10:00-14:00 μέσω της ηλεκτρονικής πλατφόρμας MS Teams. Ο κωδικός για την είσοδο στην πλατφόρμα MS Teams και η ακριβή ώρα εξέτασης του κάθε φοιτητή θα δοθεί από τον επιβλέποντα στον ενδιαφερόμενο φοιτητή.

Οι ενδιαφερόμενοι φοιτητές πρέπει:

1. να στείλουν έγκαιρα στον επιβλέποντα (εισηγητή)  την τελική μορφή της εργασίας τους σε ηλεκτρονική μορφή (pdf ή doc),
  2. να συμπληρώσουν τη σχετική αίτηση (επισυνάπτεται) για την εξέταση της εργασίας τους και να την στείλουν στον επιβλέποντα,

Οι ενέργειες αυτές θα πρέπει να γίνουν τουλάχιστον μερικές ημέρες νωρίτερα από την ημερομηνία εξέτασης  (δηλ. μέχρι την Τρίτη 22/09/2020).

Για την εξέταση οι φοιτητές θα πρέπει να έχουν ετοιμάσει μια σύντομη παρουσίαση της εργασίας τους (10-15 διαφάνειες). Η παρουσίαση θα πρέπει να έχει μέγιστη διάρκεια τα 10 λεπτά και θα ακολουθήσει συζήτηση περίπου 5 λεπτά. Στις διαφάνειες της παρουσίασης θα πρέπει να υπάρχουν κυρίως εικόνες, σχήματα, διαγράμματα, σχέδια, πίνακες και γενικά όσο γίνεται λιγότερο κείμενο. Η παρουσίαση θα γίνεται σχολιάζοντας και επεξηγώντας το περιεχόμενο των διαφανειών και όχι διαβάζοντάς το όποιο κείμενο αναγράφεται στις διαφάνειες της παρουσίασης.

Μετά την επιτυχή εξέταση οι φοιτητές υποχρεούνται να στείλουν ταχυδρομικά σε CD ένα αντίγραφο της εργασίας τους με τα εξής δύο αρχεία: {1) Το κείμενο της πτυχιακής (Word) που να περιέχει οπωσδήποτε: α) περίληψη στα ελληνικά και αγγλικά (έως 300 λέξεις) μαζί με τα περιεχόμενα και β) τον τίτλο πτυχιακής στα ελληνικά και στα αγγλικά στο εξώφυλλο του κειμένου. 2) Παρουσίαση σε powerpoint} στη γραμματεία του Π.Σ. Ηλεκτρολόγων Μηχανικών ΤΕ στην εξής διεύθυνση:

Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας

ΠΣ Ηλεκτρολόγων Μηχανικών ΤΕ (Λάρισα)

Γαιόπολις-Π.Ο. Λάρισας-Τρικάλων

41500 - Λάρισα