ΕΞΕΤΑΣΗ ΠΤΥΧΙΑΚΩΝ ΕΡΓΑΣΙΩΝ_ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΣ 2020

Ως ημερομηνία εξέτασης πτυχιακών εργασιών, έχει οριστεί η Παρασκευή 18/09/2020 και ώρες 09:00-13:00 μέσω της ηλεκτρονικής πλατφόρμας MS Teams. Ο κωδικός για την είσοδο στην πλατφόρμα MS Teams θα δοθεί από τον επιβλέποντα στον ενδιαφερόμενο φοιτητή.

Οι ενδιαφερόμενοι φοιτητές πρέπει να

1. έχουν στείλει έγκαιρα στον επιβλέποντα (εισηγητή)  την τελική μορφή της εργασίας τους σε ηλεκτρονική μορφή (pdf ή doc),
  2. συμπληρώσουν την σχετική αίτηση (επισυνάπτεται) για την εξέταση της εργασίας τους και να την στείλουν στον επιβλέποντα

Επισημαίνεται ότι οι φοιτητές δεν θα στείλουν ταχυδρομικά σε CD αντίγραφο της εργασίας τους στην γραμματεία του Π.Σ. Μηχανολόγων Μηχανικών ΤΕ όπως αρχικά είχε ανακοινωθεί.

Για την εξέταση οι φοιτητές θα πρέπει να έχουν ετοιμάσει μια σύντομη παρουσίαση της εργασίας τους (10-15 διαφάνειες). Η παρουσίαση θα πρέπει να έχει μέγιστη διάρκεια τα 10 λεπτά και θα ακολουθήσει συζήτηση περίπου 5 λεπτά. Στις διαφάνειες της παρουσίασης θα πρέπει να υπάρχουν κυρίως εικόνες, σχήματα, διαγράμματα, σχέδια, πίνακες και γενικά όσο γίνεται λιγότερο κείμενο. Η παρουσίαση θα γίνεται σχολιάζοντας και επεξηγώντας το περιεχόμενο των διαφανειών και όχι διαβάζοντάς το όποιο κείμενο αναγράφεται στις διαφάνειες της παρουσίασης.