ΕΝΑΡΞΗ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ & ΩΡΟΛΟΓΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΧΕΙΜΕΡΙΝΟΥ ΕΞΑΜΗΝΟΥ, ΑΚΑΔ. ΈΤΟΥΣ 2020-2021

Έναρξη μαθημάτων Πέμπτη 01-10-2020 (Απόφαση της 238ης/28-08-2020 συνεδρίασης της Συγκλήτου του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας).

----------------------------------------------------------

Διεξαγωγή θεωρητικών και εργαστηριακών μαθημάτων

----------------------------------------------------------

Όλα τα θεωρητικά μαθήματα θα διεξαχθούν εξ αποστάσεως μέσω της πλατφόρμας MS-Teams. Οι κωδικοί εγγραφής στις ομάδες θα ανακοινωθούν στο eclass από τους διδάσκοντες.

Τα εργαστηριακά μαθήματα θα διεξαχθούν δια ζώσης. Λόγω περιορισμένου χώρου στα εργαστήρια ενδέχεται οι ομάδες να χωριστούν σε υποομάδες και να γίνουν συμπληρωματικά εξ αποστάσεως κάποιες θεωρητικές παρουσιάσεις και εξετάσεις. Οι φοιτητές θα ενημερωθούν αναλυτικά για την διεξαγωγή των εργαστηρίων κατά τη διάρκεια του πρώτου μαθήματος, καθώς και από τις ανακοινώσεις των διδασκόντων στο eclass. Οι εγγραφές στο eclass θα γίνουν ηλεκτρονικά από την Τετάρτη 30/9 μέχρι Παρασκευή 02/10.

Οι ανακοινώσεις για τα μαθήματα που έχουν ανατεθεί σε έκτακτους διδάσκοντες θα αναρτηθούν, όταν ολοκληρωθούν οι διαδικασίες ανάθεσης εκπαιδευτικού έργου.