Δήλωση μαθημάτων και συγγραμμάτων - Προσοχή στις προθεσμίες!

Α. Έναρξη προθεσμίας δήλωσης μαθημάτων για το EΕ 2021-2022

• Ενημερώνουμε τους φοιτητές του Τμήματος ότι η προθεσμία δηλώσεων μαθημάτων για το Ε.Ε του ακαδ. έτους 2021-2022 ξεκινά την Παρασκευή 18/03/2022 και λήγει την Κυριακή 03/04/2022.
  • Η κύρια δήλωση αφορά τα μαθήματα όλων των ζυγών εξαμήνων και η εμβόλιμη δήλωση αφορά τα μαθήματα όλων των μονών εξαμήνων.
  • Μαθήματα λογίζονται τόσο η πτυχιακή εργασία όσο και η πρακτική άσκηση, και θα πρέπει να δηλωθούν.
  • Οι φοιτητές που θα υποβάλουν πρόχειρη δήλωση μαθημάτων μπορούν να την επεξεργαστούν και να συμπληρώσουν μαθήματα μέχρι την οριστικοποίηση της δήλωσης.

Β. Οριστικοποίηση της δήλωσης μαθημάτων για το ΕΕ 2021-2022

Παρακαλούνται οι φοιτητές που έχουν υποβάλει πρόχειρη δήλωση μαθημάτων να την οριστικοποιήσουν μέχρι και την Κυριακή 03/04/2022. Ενέργειες για την οριστικοποίηση της δήλωσης:

1. Επιλογή των μαθημάτων που θα συμπεριληφθούν στη δήλωση
  2. Έλεγχος εγκυρότητας
  3. Ενεργοποίηση της οριστικοποίησης της δήλωσης
  4. Αποστολή της δήλωσης

Όπως ήδη γνωρίζετε, η διδασκαλία των μαθημάτων παύει το Φεβρουάριο του 2023. Τα μαθήματα του ΕΕ 2021-2022 διδάσκονται για τελευταία φορά.

Γ.  Δήλωση και διανομή συγγραμμάτων της Υπηρεσίας ΕΥΔΟΞΟΣ

Η δήλωση των συγγραμμάτων γίνεται μετά την οριστικοποίηση της δήλωσης μαθημάτων.

ΥΠΕΝΘΥΜΙΣΗ: οι φοιτητές δικαιούνται να παραλάβουν συγγράμματα μόνο για τα μαθήματα που έχουν δηλώσει στην ηλεκτρονική γραμματεία για το ΕΕ 2021-2022.

ΠΡΟΣΟΧΗ: Οι φοιτητές πρέπει να δώσουν μεγάλη προσοχή στον κωδικό του μαθήματος τόσο στη δήλωση του μαθήματος όσο και στη δήλωση του συγγράμματος για το αντίστοιχο δηλωθέν μάθημα.