Διδασκαλία και Μάθηση με τη Χρήση των ΤΠΕ: Ολοκλήρωση εγγραφών και έναρξη μαθημάτων

Όσοι/ες φοιτητές/τριες θέλουν ακόμα να γραφτούν στο μάθημα, με τις προϋποθέσεις ότι έχουν περάσει το προαπαιτούμενο μάθημα «ΤΠΕ στην Εκπαίδευση» και ότι βρίσκονται στο 8ο ή μεγαλύτερο εξάμηνο, μπορούν να στείλουν mail στο ppol [at] uth.gr (ppol[at]uth[dot]gr) μέχρι και τη Δευτέρα 8/3. H αποστολή μηνύματος μέσω του eclass  ΔΕΝ συνιστά αποστολή mail.

Από την Παρασκευή 5/3 όλα τα σχετικά με το μάθημα mails των φοιτητών/τριων θα πρέπει να αποστέλλονται από τον ιδρυματικό τους λογαριασμό. Mails, σχετικά με το μάθημα, που θα αποστέλλονται από μη ιδρυματικό λογαριασμό, δεν θα απαντώνται.

Διευκρινίζεται ότι το μάθημα δεν θα προσφέρεται στις δηλώσεις μαθημάτων και θα συμπληρωθεί εκ των υστέρων από τη γραμματεία σύμφωνα με τη λίστα που θα της δοθεί. Προφανώς λοιπόν όσοι/ες έχουν δηλώσει το μάθημα στον υπεύθυνο του μαθήματος, θα πρέπει να φροντίσουν να έχουν αφήσει κενή θέση στη δήλωση μαθημάτων τους, ώστε να μπορέσει να τους δηλώσει το μάθημα η γραμματεία.

Την Τρίτη 9/3 και ώρα 15.00 θα γίνει το πρώτο μάθημα σε ολομέλεια, δηλ. θα πρέπει να το παρακολουθήσουν όλοι/ες οι φοιτητές/τριες ανεξάρτητα από το σε ποιο τμήμα συμπεριλαμβάνονται. Υπενθυμίζεται ότι για να μπορούν οι φοιτητές/τριες να παρακολουθήσουν ένα μάθημα θα πρέπει να στείλουν σχετικό αίτημα στο διδάσκοντα στο Teams.

Υπενθυμίζεται επίσης ότι η παρακολούθηση του μαθήματος είναι υποχρεωτική, ότι απουσίες δικαιολογούνται μόνο σε περιπτώσεις ανωτέρας βίας και με την προσκόμιση των απαραίτητων αντίστοιχων δικαιολογητικών, επομένως όσοι/ες αδικαιολόγητα δεν θα παρακολουθήσουν το πρώτο μάθημα, θα αποκλειστούν από τη συνέχεια των μαθημάτων.

Τα μαθήματα σε τμήματα θα ξεκινήσουν την μεθεπόμενη εβδομάδα. Θα ακολουθήσει σχετική  ανακοίνωση στο eclass. Στο eclass θα πρέπει να εγγραφούν όλοι οι φοιτητές/τριες που θα παρακολουθούν το μάθημα. Το eclass και μόνο θα χρησιμοποιείται για ανακοινώσεις σχετικά με το μάθημα. Οι φοιτητές/τριες που έχουν ήδη συμπεριληφθεί σε τμήματα και δεν έχουν γραφτεί ακόμα στο μάθημα στο eclass, να το κάνουν άμεσα. Συγκεκριμένα οι: Stanojevic Ivana, Καραλίδη Ισμήνη, Κοτσίφη Δέσποινα, Μπουμπούκας Ιωάννης, Παπασωτηρίου Μαρία, Πιλάλα Δήμητρα Μελίνα, Τάτσιου Σωτηρία και Τσιμπακίδης Χρήστος.

Αυτή είναι η τελευταία ανακοίνωση σχετικά με το μάθημα που αναρτάται και στο site του Τμήματος.

Π. Πολίτης