ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΕΓΓΡΑΦΗΣ ΜΕΤΕΓΓΡΑΦΕΝΤΩΝ ΦΟΙΤΗΤΩΝ (πατήστε εδώ)

ΕΓΓΡΑΦΗ ΜΕΤΕΓΓΡΑΦΕΝΤΩΝ ΦΟΙΤΗΤΩΝ

Καλούνται οι επιτυχόντες μετεγγραφής στο Παιδαγωγικό Τμήμα Δημοτικής Εκπαίδευσης να προσκομίσουν στη Γραμματεία προς έλεγχο από Δευτέρα 13/12/2021 έως και Παρασκευή 17/12/2021 τα εξής δικαιολογητικά:

1. Την αίτηση μετεγγραφής που εκτύπωσαν από την ηλεκτρονική πλατφόρμα μετεγγραφών.

2. Τα δικαιολογητικά που αναγράφονται στην αίτηση μετεγγραφής.

3. Απλό αντίγραφο αστυνομικής ταυτότητας

4. Απλό αντίγραφο απολυτηρίου Λυκείου

5. Συμπληρωμένη την αίτηση εγγραφής στο Τμήμα που θα βρείτε πατώντας στο παρακάτω αρχείο

Σημειώνεται ότι στην περίπτωση επιτυχόντα μετεγγραφής με την κατηγορία αδελφών φοιτητών που δεν επέβαλε ηλεκτρονικά τη δήλωση αποποίησης του αδελφού του, ο φοιτητής θα πρέπει να προσκομίσει μαζί με τα παραπάνω δικαιολογητικά και μια υπεύθυνη δήλωση, θεωρημένη με το γνήσιο της υπογραφής του αδελφού, στην οποία ο αδελφος θα δηλώνει ότι θα παραμείνει καθ΄ όλη τη διάρκεια της φοίτησής του στο Τμήμα του και δεν θα ασκήσει το δικαίωμα μετεγγραφής.