«Ανάπτυξη δεξιοτήτων χρήσης λογισμικών γενικών εφαρμογών»: Για την εξεταστική περίοδο Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2021

Το μάθημα "Ανάπτυξη δεξιοτήτων χρήσης λογισμικών γενικών εφαρμογών" για τους πρωτοετείς φοιτητές και φοιτήτριες -ως γνωστόν- δεν ολοκληρώθηκε, αφού η εργαστηριακή εξάσκηση/εμπέδωση δεν έγινε. Κατά συνέπεια το μάθημα δεν θα εξεταστεί την εξεταστική περίοδο Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2021.

Για τους δευτεροετείς φοιτητές και φοιτήτριες που χρωστάνε το μάθημα από το προηγούμενο ακαδημαϊκό έτος, η διδασκαλία του μαθήματος για αυτούς έχει μεν ολοκληρωθεί, όμως ούτε για αυτούς θα γίνει η εξέταση του μαθήματος, αφού δεν υπάρχει σύστημα αξιόπιστης εξ αποστάσεως εξέτασης για τις απαιτήσεις εξετάσεων του εν λόγω μαθήματος.

Θα καταβληθεί κάθε δυνατή προσπάθεια, στο πλαίσιο των δυνατοτήτων που παρέχει ο νόμος, η εξέταση του μαθήματος που δεν πραγματοποιείται κατά την εξεταστική περίοδο Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2021 να αναπληρωθεί όταν θα επιτραπούν και πάλι οι δια ζώσης εξετάσεις.

Π. Πολίτης