ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΜΑΘΗΜΑ «ΓΛΩΣΣΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ»

Το μάθημα «Γλωσσολογία και Ελληνική Γλώσσα» είναι υποχρεωτικό για τους φοιτητές και τις φοιτήτριες του β΄ εξαμήνου. Κάθε φοιτητής/φοιτήτρια θα παρακολουθεί τα δύο δίωρα «κορμού», με συμμετοχή όλου του εξαμήνου, κάθε Τρίτη 11.00-13.00 και κάθε Παρασκευή 11.00-13.00, και θα παρακολουθεί επίσης ένα ακόμη δίωρο «υπο-ομάδας». Θα υπάρξει ενημέρωση για το πώς θα χωριστούν οι φοιτητές/ριες σε αυτές τις υπο-ομάδες και πότε πρέπει να παρακολουθούν το πρόσθετο δίωρο.

Λόγω υποχρεώσεων του κ. Ανδρουλάκη σε διεθνές σεμινάριο μέχρι τις 26/2, το μάθημα θα ξεκινήσει την Τρίτη 2 Μαρτίου 2021. Τα δίωρα των υπο-ομάδων θα ξεκινήσουν μία εβδομάδα μετά, από τη Δευτέρα 8 Μαρτίου.

Στο μεταξύ, οι φοιτητές/ριες πρέπει να εγγραφούν στον χώρο του μαθήματος στο eClass και στο MSTeams, όπου και θα γίνονται τα μαθήματα: 202_ΠΠΣ01_ΓΛ0404_ΓΛΩΣΣΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ.

Οι διδάσκοντες το μάθημα:
Γιώργος Ανδρουλάκης – Αχιλλέας Κωστούλας