Σκορδίλη Σοφία:Η πανδημία COVID-19 οδήγησε σε έναν πιο ανθεκτικό αστικό τουρισμό; Τα πρώτα συμπεράσματα για τις μικρές επιχειρήσεις στο Αθηναϊκό Τρίγωνο

ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ
Π Ο Λ Υ Τ Ε Χ Ν Ι Κ Η    Σ Χ Ο Λ Η

ΤΜΗΜΑ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΧΩΡΟΤΑΞΙΑΣ,
ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΑΣ & ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ
(ΤΜΧΠΠΑ)
ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ

Τα Προγράμματα Μεταπτυχιακών Σπουδών του ΤΜΧΠΠΑ 'Σχεδιασμός και Ανάπτυξη Τουρισμού και Πολιτισμού' (Διατμηματικό με το ΤΟΕ) και 'Ειδικές Σπουδές στον Χωρικό Σχεδιασμό' διοργανώνουν διάλεξη της κ. Σκορδίλη Σοφίας Καθηγήτριας Βιομηχανικής Γεωγραφίας στο τμήμα Γεωγραφίας του Χαροκόπειου Πανεπιστήμιου

με θέμα:Η πανδημία COVID-19 οδήγησε σε έναν πιο ανθεκτικό αστικό τουρισμό; Τα πρώτα συμπεράσματα για τις μικρές επιχειρήσεις στο Αθηναϊκό Τρίγωνο την Τετάρτη 8 Δεκεμβρίου 2021, στις 18:00.

Προκείμενου να την παρακολουθήσετε, παρακαλώ συνδεθείτε στον παρακάτω σύνδεσμο: https://teams.microsoft.com/l/team/19%3a3itKbidK3ILLd1-OXlwMU6GC-wrre0MnpS_lMo7GIBI1%40thread.tacv2/conversations?groupId=ef5282a9-353a-4758-b82a-7bc4b1f26cff&tenantId=3180bf70-17cc-44f6-90a4-5c9476625295

Παρακάτω μπορείτε να βρείτε ένα σύντομο βιογραφικό σημείωμα για την κ. Σκορδίλη:
Η Σοφία ΣΚΟΡΔΙΛΗ (Πτυχίο ΟΠΑ, ΜΔΕ ΙΠΑ Παντείου, διδακτορικό ΑΠΘ) είναι Καθηγήτρια Βιομηχανικής Γεωγραφίας στο τμήμα Γεωγραφίας του Χαροκόπειου Πανεπιστήμιου. Έχει διδάξει στο Πανεπιστήμιο του Αιγαίου και το ΕΑΠ και ήταν ανώτερη ερευνητική εταίρος στα Πανεπιστήμια Cardiff (2011-12) και  Utrecht (2016). Έχει αναλάβει την ευθύνη συντονισμού ερευνητικών ομάδων σε θέματα που στρέφονται γύρω από την Οικονομική Γεωγραφία της Αγροδιατροφής, την τοπική ενθήκευση Διεθνικών Εταιριών και την αναδιάρθρωση των μικρών επιχειρήσεων. Πρόσφατα έχει εκδώσει το συλλογικό τόμο Kalfagianni, A. & Skordili, S. (eds.) (2019) Localizing Global Food: Short Food Supply Chains as Responses to the Agro-Food System Challenges, London & ΝΥ: Routledge και το εγχειρίδιο Λυμπεράκη, Α. & Σκορδίλη, Σ. (2019) Οικονομική Γεωγραφία: Οι Νέες Συντεταγμένες του Χάρτη της Χωροθέτησης και Χωρικής Οργάνωσης της Οικονομικής Δραστηριότητας, Αθήνα: Εκδόσεις Κριτική. Ε-mail: skordili [at] hua.gr (skordili[at]hua[dot]gr)