Προσύμφωνο συνεργασίας Π.Θ με φορείς της Φθιώτιδας

Προσύμφωνο συνεργασίας υπέγραψαν 10 επιστημονικοί και επαγγελματικοί φορείς και σύλλογοι της Φθιώτιδας με το Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας.

Η κίνηση αυτή, που έγινε με πρωτοβουλία της διοίκησης του Επιμελητηρίου Φθιώτιδας, στοχεύει στην εξασφάλιση της συνεργασίας τους για τον σχεδιασμό, την προετοιμασία, την αποτελεσματική υλοποίηση και εφαρμογή δράσεων και συνεργειών, για την ανάπτυξη του τόπου και την στήριξη των μελών τους.

Εκπρόσωποι των συνεργαζόμενων μερών θα συστήσουν ομάδα εργασίας που θα τρέξει τις διαδικασίες και να συντονίσει τις ενέργειες που απαιτούνται.

Η υπογραφή του πρωτοκόλλου έγινε στο κτήριο του Επιμελητηρίου Φθιώτιδας παρουσία εκπροσώπων των συνεργαζόμενων μελών:

• Επιμελητηρίου Φθιώτιδας, ο Πρόεδρος Α. Κυρίτσης
  • Πανεπιστημίου Θεσσαλίας, ο Αντιπρύτανης Ι. Αναγνωστόπουλος
  • Οικονομικού Επιμελητηρίου Ελλάδος – 8ο Περιφερειακού Τμήματος Κεντρικής Στερεάς Ελλάδας, ο Πρόεδρος Δ. Πασπάλης
  • Ιατρικού Συλλόγου Φθιώτιδας, ο Πρόεδρος Χ. Γεωργίου
  • Γεωτεχνικού Επιμελητηρίου Ελλάδος – Παραρτήματος Κεντρικής Ελλάδας, ο Αντιπρόεδρος κ. Κ.Ε. Μόσχος
  • Γεωπονικού Συλλόγου Π.Ε. Φθιώτιδας – Ευρυτανίας, ο Πρόεδρος κ. Κ.Ε. Μόσχος
  • Δικηγορικού Συλλόγου Λαμίας, ο Πρόεδρος Α. Μακρυγιάννης
  • Τεχνικού Επιμελητηρίου Ελλάδος – Τμήματος Ανατολικής Στερεάς, ο Πρόεδρος Α. Λυκόπουλος
  • Οδοντιατρικού Συλλόγου Φθιώτιδας, ο Πρόεδρος Ε. Ευδωρίδης
  • Ομοσπονδίας Επαγγελματιών – Βιοτεχνών Φθιώτιδας, ο Πρόεδρος Λ. Μπράζας
  • Ομοσπονδίας Εμπορίου & Επιχειρηματικότητας Ανατ. Στερεάς Ελλάδος η ταμίας Β. Λιάπη.

Πηγή: https://tvstar.gr/2024/04/04/epistimones-kai-epangelmaties-tis-fthiotid…