Πρόσκληση υποβολής αιτήσεων 2020 για χορήγηση υποτροφιών της ΔΕΚΑ Πανεπιστημίου Θεσσαλίας για υποψήφιους διδάκτορες

Δ.Ε.Κ.Α. - Υποτροφίες Υποψηφίων Διδακτόρων 2020

Η Δομή Έρευνας, Καινοτομίας και Αριστείας (ΔΕΚΑ) του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας (ΠΘ),

Προκηρύσσει

α) δέκα (10) θέσεις υποτροφιών χρονικής διάρκειας τριών (3) ετών για υποψήφιους διδάκτορες (ΥΔ) του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας, για τους οποίους δεν έχει παρέλθει χρονικό διάστημα μεγαλύτερο του ενός έτους μεταξύ της ημερομηνίας ορισμού τριμελούς Συμβουλευτικής Επιτροπής του ΥΔ από τη Γενική Συνέλευση ή το αρμόδιο όργανο του εκάστοτε Τμήματος και της ημερομηνίας λήξης της προθεσμίας υποβολής αιτήσεων (30/04/2020).

β) δώδεκα (12) θέσεις υποτροφιών χρονικής διάρκειας ενός (1) έτους για υποψήφιους διδάκτορες (ΥΔ) του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας, για τους οποίους το απαιτούμενο χρονικό διάστημα ολοκλήρωσης της διατριβής τους είναι τουλάχιστον ένα έτος μετά από τη λήξη της προθεσμίας υποβολής αιτήσεων στο πλαίσιο της παρούσας προκήρυξης (30/04/2020).

Για περισσότερες πληροφορίες δείτε εδώ