ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ Ενημερωτική Εκδήλωση με θέμα: «Μεταπτυχιακές Σπουδές και Έρευνα στη Γαλλία»

Ενημερωτική Εκδήλωση με θέμα:  «Μεταπτυχιακές Σπουδές και  Έρευνα στη Γαλλία»
Ενημερωτική Εκδήλωση με θέμα: «Μεταπτυχιακές Σπουδές και Έρευνα στη Γαλλία»

Σας προσκαλούμε στην ενημερωτική εκδήλωση με θέμα τις μεταπτυχιακές σπουδές και έρευνα στη Γαλλία που διοργανώνουμε την Τετάρτη 30 Νοεμβρίου 2022, ώρα 13:30-14:30μμ, σε συνεργασία με το Γαλλικό Ινστιτούτο Ελλάδος, στο αμφιθέατρο του Τμήματος Μηχανικών Χωροταξίας Πολεοδομίας και Περιφερειακής Ανάπτυξης.

Την ενημέρωση θα κάνει η Δρ. Κατερίνα Σπυροπούλου, Αναπληρώτρια Ακολούθου Επιστημονικής και Πανεπιστημιακής Συνεργασίας του Γαλλικού Ινστιτούτου Ελλάδος.

Η εκδήλωση απευθύνεται στα μέλη ΔΕΠ, σε όλους τους φοιτητές και τις φοιτήτριες του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας αλλά είναι ανοικτή και σε όλους όσοι ενδιαφέρονται για το θέμα.

Οι συμμετέχοντες θα έχουν την ευκαιρία να ενημερωθούν για τα προγράμματα σπουδών που προσφέρουν τα γαλλικά εκπαιδευτικά ιδρύματα, τις διαδικασίες εισαγωγής στα μεταπτυχιακά προγράμματα, τα προγράμματα υποτροφιών, τη φοιτητική ζωή στη Γαλλία και θα έχουν τη δυνατότητα να κάνουν τις δικές τους ερωτήσεις.

Η εκδήλωση θα είναι και σε livestreaming στο σύνδεσμο https://diavlos.grnet.gr/event/e4128