Το 1ο & 2ο Κ.Ε.Σ.Υ. Β’ Θεσσαλονίκης και η ΠΡΟΣΒΑΣΗ του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας, συνδιοργανώνουν μία ενημερωτική διαδικτυακή εκδήλωση με θέμα: "Πρόσβαση των φοιτητών και φοιτητριών με αναπηρίες και/ή ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση”.
Η εκδήλωση απευθύνεται σε:

• μαθητές/τριες σχολικών μονάδων Β/θμιας Εκπαίδευσης με αναπηρία και/ή ειδικές εκπαιδευτικές
ανάγκες, • εκπαιδευτικούς Β/θμιας Εκπαίδευσης,
• γονείς/κηδεμόνες μαθητών/τριών Β/θμιας Εκπαίδευσης με αναπηρία και/ή ειδικές εκπαιδευτικές
ανάγκες,
• εκπαιδευτικούς με ειδίκευση στη Συμβουλευτική στον Επαγγελματικό Προσανατολισμό [Συ.Ε.Π.],
Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 9 Ιουνίου 2021 και ώρα 6 μ.μ., μέσω της πλατφόρμας Webex με ταυτόχρονη διερμηνεία στην Ελληνική Νοηματική Γλώσσα. Για να παρακολουθήσετε την εκδήλωση παρακαλούμε συνδεθείτε μέσα από τον ακόλουθο σύνδεσμο: