Προετοιμασία για τη χρηματοδότηση επιχειρηματικών ιδεών και για την αξιοποίηση της έρευνας

Δευτέρα, 31 Μαΐου 2021 και ώρα 6:00 μ.μ. - 8:30 μ.μ.: ΜΟΝΑΔΑ ΚΑΙΝΟΤΟΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑΣ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ

Η Μονάδα Καινοτομίας και Επιχειρηματικότητας (ΜΟΚΕ) του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας έχει τη χαρά να φιλοξενεί την κα. Κατερίνα Πραματάρη (Αναπληρώτρια Καθηγήτρια στο Οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθηνών) και τον κ. Κωνσταντίνο Λάφκα ιδρυτικά μέλη του UniFund, ενός από τα πιο ενεργά επιχειρηματικά κεφάλαια στην Ελλάδα με εξειδίκευση σε εγχειρήματα έντασης γνώσης που βρίσκονται στα πρώτα στάδια ανάπτυξης.

Οι κα.Πραματάση και ο κ. Λάφκας θα εξηγήσουν πως πρέπει να προετοιμασθεί μία (επιχειρηματική) ομάδα για την επιτυχή παρουσίαση της πρότασής τους σε εν δυνάμει επενδυτές.

Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί τη  Δευτέρα, 31 Μαΐου 2021 και ώρα 6:00 μ.μ. - 8:30 μ.μ.

Η εκδήλωση είναι ανοιχτή στο κοινό και θα υπάρχει χρόνος για ερωτήσεις.
Μπορείτε να την παρακολουθήσετε μέσω του συνδέσμου που ακολουθεί:
Microsoft Teams meeting
Join on your computer or mobile app

Click here to join the meeting