ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΤΟΥ ΒΙΒΛΙΟΥ ΤΟΥ ΜΗΝΑ ΒΙΝΤΙΑΔΗ «ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟΝ ΜΠΕΤΟΒΕΝ» ΜΕ ΤΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΤΟΥ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟΥ ΛΟΓΟΥ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ ΤΟΥ Π.Θ.

ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΤΟΥ ΒΙΒΛΙΟΥ ΤΟΥ ΜΗΝΑ ΒΙΝΤΙΑΔΗ «ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟΝ  ΜΠΕΤΟΒΕΝ» ΜΕ ΤΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΤΟΥ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟΥ ΛΟΓΟΥ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ ΤΟΥ Π.Θ.

Το Εργαστήριο Λόγου και Πολιτισμού του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας, συμμετέχει στην παρουσίαση του βιβλίου του συγγραφέα και δημοσιογράφου Μηνά Βιντιάδη που διοργανώνει ο Δήμος Βόλου, με τίτλο «Μια μέρα με τον Μπετόβεν» από τις εκδόσεις Ελληνοεκδοτική. Ένα αφηγηματικό βιβλίο γνώσεων που απευθύνεται σε παιδιά αλλά με έξυπνο τρόπο κλείνει το μάτι στον ενήλικα αναγνώστη.
Το βιβλίο θα παρουσιαστεί στο Θέατρο του Πολιτιστικού Κέντρου του δήμου Νέας Ιωνίας Βόλου την Τρίτη 15 Μαρτίου στις 6,30μμ. Θα μιλήσουν γιαυτό εκτός από τον συγγραφέα, η Διευθύντρια του Εργαστηρίου Λόγου και Πολιτισμού, Καθηγήτρια του παν. Θεσσαλίας κ. Τασούλα Τσιλιμένη και η κ. Μποντού, αντιδήμαρχος Τουρισμού του δήμου Βόλου. Στην εκδήλωση συμμετέχουν με θεατρικό δρώμενο μαθητές/τριες του 2ου Δημοτικού Σχολείου  και του Μουσικού Σχολείου Βόλου. Η είσοδος είναι ελεύθερη με την τήρηση των μέτρων προστασίας κατά του covid.