Παραλαβή δωματίων πρωτοετών φοιτητών/τριών στις Φοιτητικές Εστίες Λάρισας & Καρδίτσας 2023 - 2024

.

Οι πρωτοετείς φοιτητές/τριες του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας, που δικαιούνται στέγαση στις Φοιτητικές Εστίες για το ακαδημαϊκό έτος 2023-2024, θα παραλάβουν το δωμάτιο τους:

για την Λάρισα από τη Δευτέρα 9 Οκτωβρίου ως την Τρίτη 17 Οκτωβρίου 2023 (εργάσιμες ημέρες και ώρες 09:00 - 13:00) και

για την Καρδίτσα στις ίδιες ημερομηνίες εκτός της Τρίτης 10 Οκτωβρίου 2023 (εργάσιμες ημέρες και ώρες 10:00 - 13:00), προσκομίζοντας:

1) Μία φωτογραφία

2) α) 360 € εάν έχουν επιλεγεί για μονόκλινο δωμάτιο.

β) 135 € εάν έχουν επιλεγεί για δίκλινο δωμάτιο.

Οι φοιτητές/τριες που προέρχονται από τις πληγείσες από την κακοκαιρία περιοχές της Θεσσαλίας, καλούνται να προσκομίσουν και σχετική Βεβαίωση εφόσον ανήκουν στην κατηγορία των πλημμυροπαθών.

Σε περίπτωση μη παραλαβής του δωματίου εντός των παραπάνω ημερομηνιών χάνουν το σχετικό δικαίωμα και τα δωμάτια θα δοθούν στους επόμενους επιλαχόντες.

Ακολουθούν αρχεία με τις καταστάσεις δικαιούχων στέγασης για τις Φοιτητικές Εστίες Λάρισας και Καρδίτσας.