Το Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας διοργανώνει ειδική τιμητική εκδήλωση προς τιμήν του Καθηγητή και Προέδρου του πρώην Τ.Ε.Ι. Θεσσαλίας κ. Παναγιώτη ΓΟΥΛΑ

Το Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας διοργανώνει ειδική τιμητική εκδήλωση  προς τιμήν του Καθηγητή και  Προέδρου του πρώην Τ.Ε.Ι. Θεσσαλίας κ. Παναγιώτη ΓΟΥΛΑ

Το Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας διοργανώνει προς τιμήν του Καθηγητή και  Προέδρου του πρώην Τ.Ε.Ι. Θεσσαλίας κ. Παναγιώτη ΓΟΥΛΑ ειδική ακαδημαϊκή τελετή κατά την οποία θα αναγορευθεί Επίτιμος Διδάκτορας από το Τμήμα Επιστήμης Ζωικής Παραγωγής της Σχολής Γεωπονικών Επιστημών. Η τελετή θα πραγματοποιηθεί στο Α΄ Αμφιθέατρο Γεωπονίας-Αγροτεχνολογίας, στη Γαιόπολη Λάρισας, την Πέμπτη 5 Οκτωβρίου 2023 και ώρα 13:00 μμ.

~~~
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ

Έναρξη τελετής

Προσφώνηση του κυρίου Παναγιώτη ΓΟΥΛΑ από τον Πρύτανη του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας, Καθηγητή Χαράλαμπο Δ. ΜΠΙΛΛΙΝΗ.

«Έπαινος» προς τον Καθηγητή Παναγιώτη ΓΟΥΛΑ, ανάγνωση του Ψηφίσματος, της Αναγόρευσης και επίδοση των τίτλων και του Επιτηβεννίου από την Αναπληρώτρια Πρόεδρο του Τμήματος Επιστήμης Ζωικής Παραγωγής, Καθηγήτρια Βασιλική ΣΠΥΡΟΥ.

Ομιλία του τιμώμενου με θέμα: «Η Συμβολή του Τμήματος Επιστήμης Ζωικής Παραγωγής στην παραγωγή προϊόντων ποιότητας ζωικής προέλευσης»

Πέρας της Τελετής
 ~~~