Επικείμενη επίσκεψη του Πρέσβη της Λαϊκής Δημοκρατίας της Κίνας στην Ελλάδα, κ. Xiao Junzheng

Την Παρασκευή 8 Ιουλίου του 2022, και ώρα 12 το μεσημέρι θα επισκεφθεί την Πρυτανεία του Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας και το Ινστιτούτο Κομφούκιος του Πανεπιστημίου ο  Πρέσβης της Λαϊκής Δημοκρατίας της Κίνας στην Ελλάδα, κ. Xiao Junzheng, συνοδευόμενος από τον Μορφωτικό Ακόλουθο κ. Lei Tian, όπου θα συναντηθεί με τον Πρύτανη Καθηγητή Ζήση Μαμούρη και την Αντιπρύτανι Έρευνας και Διά Βίου Εκπαίδευσης Αναπληρώτρια Καθηγήτρια Ιωάννα Λαλιώτου.