Έναρξη Υποβολής Αιτήσεων Για Δωρεάν Σίτιση & Για Δικαίωμα Στέγασης Ακαδ. Έτους 2022-2023

.

Ενημερώνουμε τους φοιτητές/τριες του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας ότι θα υποβάλλουν ηλεκτρονικά την Αίτηση για τη χορήγηση της δωρεάν σίτισης και του δικαιώματος στέγασης μέσω της διαδικτυακής πλατφόρμας του Πανεπιστημίου (https://merimna.uth.gr), χρησιμοποιώντας τους κωδικούς του ιδρυματικού τους λογαριασμού (απαιτείται χρήση VPN).

Επισημαίνεται ότι μόνο οι φοιτητές/τριες των Τμημάτων του Π.Θ. με έδρα τη Λάρισα και την Καρδίτσα έχουν τη δυνατότητα να υποβάλουν ταυτόχρονα Αίτηση σίτισης και στέγασης.

- Οι αιτήσεις για το δικαίωμα στέγασης θα υποβάλλονται από τη Δευτέρα 16 Μαΐου έως και τη Δευτέρα 6 Ιουνίου 2022.

- Οι αιτήσεις για δωρεάν σίτιση θα υποβάλλονται από τη Δευτέρα 16 Μαΐου έως και την Τρίτη 5 Ιουλίου 2022.

ΠΡΟΣΟΧΗ: Αιτήσεις που θα υποβάλλονται μετά την Δευτέρα 6 Ιουνίου 2022 και θα αφορούν το δικαίωμα στέγασης δεν θα λαμβάνονται υπόψη. Απαραίτητη προϋπόθεση για υποβολή αίτησης είναι η έκδοση Πράξης Διοικητικού Προσδιορισμού Φόρου 2021 (πρώην εκκαθαριστικό σημείωμα).