Εκπαιδευτικό Σεμινάριο ΠΜΣ: Hands on biostatistical workshop

Ανδρόνικο Μαυρομούστακο: Hands on biostatistical workshop

Το Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών του Τμήματος Γεωπονίας Ιχθυολογίας και Υδάτινου Περιβάλλοντος με τίτλο ¨Αειφορική Διαχείριση Υδατικού Περιβάλλοντος¨
διοργανώνει πενθήμερο εκπαιδευτικό σεμινάριο με θέμα: «Hands on biostatistical workshop» με προσκεκλημένο ομιλητή τον Καθηγητή, κ. Ανδρόνικο
Μαυρομούστακο (University of Arkansas, Agri Stat Lab).
Το σεμινάριο θα διεξαχθεί από τη Δευτέρα 23 έως και την Παρασκευή 27 Μαΐου (13.00- 17.00) στο Αμφιθέατρο Ιχθυολογίας στη Σχολή Γεωπονικών Επιστημών στο Φυτόκο και θα παρουσιαστούν μέθοδοι στατιστικής ανάλυσης και τεχνικές πειραματικού σχεδιασμού και ανάλυσης δεδομένων στις Γεωπονικές, Περιβαλλοντικές και Βιολογικές Επιστήμες.
Η παρακολούθηση του εκπαιδευτικού σεμιναρίου είναι ΔΩΡΕΑΝ.
Στους συμμετέχοντες θα χορηγηθεί βεβαίωση παρακολούθησης.
Μέγιστος αριθμός συμμετεχόντων: 40
Για πληροφορίες /δηλώσεις συμμετοχής στο Σεμινάριο οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να απευθύνονται στην Γραμματεία του ΠΜΣ (τηλ.:2421093058, email: pmsdiae [at] uth.gr (pmsdiae[at]uth[dot]gr) )