Δώρα Τραχανά, Junior Partner Uni.Fund VC: Πώς να χρηματοδοτήσετε την επιχειρηματική σας ιδέα

Δώρα Τραχανά, Junior Partner Uni.Fund VC:  Πώς να χρηματοδοτήσετε την επιχειρηματική σας ιδέα

Στο πλαίσιο των δράσεων που διοργανώνει η Μονάδα Καινοτομίας και Επιχειρηματικότητας (ΜΟΚΕ) του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας, τη Δευτέρα 03 Απριλίου 2023 πραγματοποιήθηκε υβριδικά το σεμινάριο με θέμα «Πώς να χρηματοδοτήσετε την επιχειρηματική σας ιδέα», στο Αμφιθέατρο του πρώην Γαλλικού Ινστιτούτου (Γ. Καρτάλη με Ροζού) στο Βόλο με τη δυνατότητα διαδικτυακής παρακολούθησης.

Ομιλήτρια του σεμιναρίου ήταν η κα Δώρα Τραχανά, Junior Partner Uni.Fund VC.
Η κα Τραχανά, μέσω της περιγραφής του Uni.Fund VC, μοιράστηκε με τους συμμετέχοντες τους τρόπους χρηματοδότησης μιας επιχειρηματικής ιδέας, καθώς
και τις εναλλακτικές χρηματοδοτήσεις για έναν startupper που μόλις ξεκινά. Με την ολοκλήρωση της περιεκτικής της παρουσίασης, αναπτύχθηκε εποικοδομητικός
διάλογος με το κοινό, το οποίο είχε την ευκαιρία να επιλύσει σχετικές απορίες και να εμπλουτίσει τις γνώσεις του αναφορικά με τις χρηματοδοτικές επιλογές της
επιχειρηματικής του ιδέας.

Μείνετε συντονισμένοι για τις επόμενες δράσεις της ΜΟΚΕ ΠΘ.
Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να επισκεφθείτε την Ιστοσελίδα της ΜΟΚΕ, το Facebook και το LinkedIn.

Το σεμινάριο πραγματοποιείται στο πλαίσιο του έργου «Υποστήριξη Δράσεων Στήριξης της Επιχειρηματικότητας, Καινοτομίας και Ωρίμανσης για την Αξιοποίηση της Ερευνητικής Δραστηριότητας και των Νέων Προϊόντων και Υπηρεσιών που αναπτύσσονται στο Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας», το οποίο συγχρηματοδοτείται από την Ελλάδα και την Ευρωπαϊκή Ένωση (Ευρωπαϊκό Κοινωνικό Ταμείο) μέσω του Επιχειρησιακού Προγράμματος «Ανάπτυξη Ανθρώπινου Δυναμικού, Εκπαίδευση και Διά Βίου Μάθηση».