ΔΙΑΔΙΚΤΥΑΚΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΤΙΚΗΣ ΣΤΑΔΙΟΔΡΟΜΙΑΣ

Αντί εκπομπής σήμερα, οργανώνεται μία εκδήλωση συμβουλευτικής σταδιοδρομίας μέσω zoom, προκειμένου να υπάρχει παρουσίαση οπτικού υλικού και δυνατότητα  αλληλεπίδρασης μεταξύ συντονιστή και φοιτητών/τριών.
Καλεσμένος των Uth Acternatives, ο Πάνος Σταυρόπουλος, σύμβουλος σταδιοδρομίας και ιδρυτής του YourCareer στο Βόλο, θα δώσει χρήσιμες πληροφορίες για τα κριτήρια επιλογής μεταπτυχιακών σπουδών, τις αλλαγές του τοπίου εργασίας εν μέσω πανδημίας και τις δεξιότητες που θα απαιτεί η μετά Covid εποχή.
Δευτέρα 12/4 στις 22.00
Passcode: 716616
Η εκδήλωση απευθύνεται κυρίως σε τελειόφοιτους,μεταπτυχιακούς και απόφοιτους του ΠΘ που τους αφορά περισσότερο η αναζήτηση εργασίας στην εποχή της πανδημίας, αλλά είναι ευπρόσδεκτοι και άλλες/οι ενδιαφερόμενοι.
Τη δράση Uth Acternatives επιμελείται ομάδα εθελοντών φοιτητών/τριών και η Συμβουλευτική Φοιτητών ΠΘ