BIOPHILIA you, nature, home

Η διάλεξη της αρχιτέκτονος Μηχανικού Αθηνάς Λεμπιδάκη με τίτλο : BIOPHILIA you, nature, home θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 28 Νοεμβρίου στην ψηφιακή εφαρμογή ΤΕΑΜS. Ο Κωδικός εισόδου της τάξης ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΣΥΝΘΕΣΗ είναι ο : WB65T13.
Η Αθηνά Λεμπιδάκη ήταν φοιτήτρια στο τμήμα αρχιτεκτόνων του πανεπιστημίου Θεσσαλίας. Επιστρέφει και πάλι για μια σημαντική διάλεξη. Στο μάθημα ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΣΥΝΘΕΣΗ που διευθύνει ο αναπληρωτής καθηγητής Ιορδάνης Στυλίδης και έχει ως σχεδιαστικό-στοχαστικό περιεχόμενο την μελέτη συγκροτήματος φοιτητικών εστιών επί της οδόυ Σέκερη. Διερευνώνται και ενσωματώνονται/ακολουθούνται βασικές αρχές σχεδιασμού που επηρεάζονται από τα θεωρητικά υπόβαθρα της Βιοφιλίας, της Απο-ανάπτυξης, της ενεργειακής και πολιτικής αυτονόμησης, των καλλιεργειών, ως συλλογικών υποβάθρων πρόσχαρης ζωής.