Αξιολόγηση και Παρέμβαση στον Αυτισμό με έμφαση στη Γλωσσική Ανάπτυξη

Στο πλαίσιο της Παγκόσμιας Ημέρας Ευαισθητοποίησης για τον Αυτισμό (Τρίτη 2 Απριλίου 2024), το Παιδαγωγικό Τμήμα Ειδικής Αγωγής του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας, το Δ.Π.Μ.Σ. «Επιστήμες της Αγωγής: Ειδική Αγωγή και Εκπαίδευση Ατόμων με Προβλήματα Προφορικού και Γραπτού Λόγου» σε συνεργασία με το Εργαστήριο Δίγλωσσης Εκπαίδευσης και το Εργαστήριο Εκπαιδευτικής Νευροεπιστήμης και Αναπτυξιακών Διαταραχών,διοργανώνει, την Τετάρτη 3 Απριλίου 2024 και ώρα 18:00, ημερίδα με τίτλο «Αξιολόγηση και Παρέμβαση στον Αυτισμό με έμφαση στη Γλωσσική Ανάπτυξη», στο Αμφιθέατρο Σαράτση, Συγκρότημα Παπαστράτος, Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας, Βόλος.

Προσκεκλημένη ομιλήτρια της ημερίδας είναι η κ. Αγγελική Γενά, Κλινική Ψυχολόγος και Καθηγήτρια Ειδικής Αγωγής στο Παιδαγωγικό Τμήμα Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης της Φιλοσοφικής Σχολής του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών (ΕΚΠΑ).

Η είσοδος είναι ελεύθερη.