Αειφόρος και Βιώσιμη Φυτική Παραγωγή

Το Τμήμα Γεωπονίας Φυτικής Παραγωγής και Αγροτικού Περιβάλλοντος (Γ.Φ.Π.Α.Π.) του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας ανακοινώνει ότι αναμένει την έναρξη της διαδικασίας υποβολής των αιτήσεων για την εισαγωγή μεταπτυχιακών φοιτητριών και φοιτητών στο Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών (Π.Μ.Σ.) για το ακαδημαϊκό έτος 2022-2023, με τίτλο:

«Αειφόρος και Βιώσιμη Φυτική Παραγωγή»
ΦΕΚ 3886/20-8-2021/τ.β

Αριθμός Εισακτέων-Δίδακτρα
Ο αριθμός εισακτέων στο ΠΜΣ «Αειφόρος και Βιώσιμη Φυτική Παραγωγή» ορίζεται κατά ανώτατο όριο στους δεκαπέντε (15) μεταπτυχιακούς φοιτητές, συμπεριλαμβανομένων αυτών που θα εισάγονται με απαλλαγή διδάκτρων βάσει των διατάξεων του άρθρου 35 του ν. 4485/2017. Αντιστοίχως, ο ελάχιστος αριθμός εισακτέων στο υπό ίδρυση ΠΜΣ για τη λειτουργία του Π.Μ.Σ., ορίζεται στους τρεις (3) μεταπτυχιακούς φοιτητές ανά έτος. Τα δίδακτρα του Π.Μ.Σ. ανέρχονται για το ακαδ. έτος 2021-2022 στο ποσό των 2.500 ευρώ συνολικά και καταβάλλονται τμηματικά (1.250 ευρώ ανά εξάμηνο σπουδών). Μετά την ολοκλήρωση των εγγραφών, ανακοινώνεται πίνακας των φοιτητών που δικαιούνται δωρεάν φοίτηση (έως το 30% των εγγραφέντων), βάσει του άρθρου 35 του Ν. 4485/2017.

περισσότερες πληροφορίες στη συνημμένη προκήρυξη