Αναγόρευση του Καθηγητή του Medical Center - University of Freiburg HERMANN EIBEL

Έναρξη
Λήξη

Ο Πρύτανης του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας Καθηγητής Ζήσης Δ. Μαμούρης και ο Πρόεδρος του Τμήματος Ιατρικής της Σχολής Επιστημών Υγείας, Καθηγητής Αθανάσιος Δ. Γιαννούκας έχουν την τιμή να σας  προσκαλέσουν στην ειδική τιμητική εκδήλωση που διοργανώνει το Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας προς τιμήν  του Καθηγητή του Medical Center - University of Freiburg HERMANN EIBEL κατά την οποία θα αναγορευθεί  Επίτιμος Διδάκτορας του Τμήματος Ιατρικής της Σχολής Επιστημών Υγείας. Η τελετή θα πραγματοποιηθεί στο Αμφιθέατρο «Ιπποκράτης», στη Βιόπολη Λάρισας,  την Πέμπτη  23 Σεπτεμβρίου 2021 και ώρα 19:00.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ

Προσφώνηση του Καθηγητή   Hermann EIBEL από τον Πρύτανη του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας, Καθηγητή Ζήση Δ. ΜΑΜΟΥΡΗ.

Χαιρετισμός του Κοσμήτορα της Σχολής Επιστημών Υγείας, Καθηγητή Ιωάννη Λ. ΣΤΕΦΑΝΙΔΗ.

«Έπαινος» προς τον Καθηγητή Hermann EIBEL από τoν  Καθηγητή του Τμήματος Ιατρικής της Σχολής Επιστημών Υγείας,
 Ματθαίο  Γ. ΣΠΕΛΕΤΑ.

Ανάγνωση της Εισήγησης, του Ψηφίσματος και της Αναγόρευσης  και επίδοση του τίτλου και του Επιτηβεννίου
από τον Πρόεδρο του Τμήματος Ιατρικής της Σχολής Επιστημών Υγείας, Καθηγητή Αθανάσιο Δ. ΓΙΑΝΝΟΥΚΑ προς τον Καθηγητή