ΕΓΓΡΑΦΗ ΣΤΗ ΠΡΌΣΒΑΣΉ -ΔΟΜΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗΣ ΦΟΙΤΗΤΩΝ & ΦΟΙΤΗΤΡΙΩΝ ΜΕ ΑΝΑΠΗΡΙΑ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΕΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΕΣ ΑΝΑΓΚΕΣ

Οι Εγγραφές στην ΠΡΟΣΒΑΣΗ  για το χειμερινό εξάμηνο του ακαδημαϊκού έτους 2020-2021 ξεκίνησαν την Τρίτη 1 Σεπτεμβρίου 2020 και θα λήξουν Παρασκευή 20 Νοεμβρίου 2020. Στην ΠΡΟΣΒΑΣΗ εγγράφονται οι φοιτητές/τριες με:  ειδικές μαθησιακές δυσκολίες (π.χ. δυσλεξία, δυσορθογραφία κ.α.),  σύνδρομο ελλειμματικής προσοχής με ή χωρίς υπερκινητικότητα,  αισθητηριακές αναπηρίες (οπτική αναπηρία, κώφωση/βαρηκοΐα),  κινητικές αναπηρίες,  προβλήματα λόγου και ομιλίας,  διαταραχές αυτιστικού φάσματος,  χρόνια Προβλήματα Υγείας. Για την εγγραφή σας: Βήμα 1: Επισκεφτείτε την ιστοσελίδα της ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ prosvasi.uth.gr Βήμα 2: Συμπληρώστε την Αίτηση Εγγραφής στην ΠΡΟΣΒΑΣΗ. Βήμα 3: Στείλετε το διαγνωστικό σας έγγραφο στην ηλεκτρονική μας διεύθυνση prosvasi [at] uth.gr (prosvasi[at]uth[dot]gr) Βήμα 4 Επικοινωνήστε μαζί μας για να ορίσετε ραντεβού μέσω MS-TEAMS για την καταγραφή των εξατομικευμένων αναγκών σας.
Για περισσότερες πληροφορίες επισκεφτείτε την ιστοσελίδα της ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ prosvasi.uth.gr ή τη σελίδα στο Facebook: Πρόσβαση Πανεπιστημίου Θεσσαλίας.
Μπορείτε να επικοινωνείτε μαζί μας στο 24210 74345 καθημερινά 9:00-15:00 ή στην ηλεκτρονική μας διεύθυνση prosvasi [at] uth.gr (prosvasi[at]uth[dot]gr)
Η επιστημονική ομάδα της ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ