Ανακοίνωση - πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος επιδοτούμενων θέσεων Πρακτικής Άσκησης μέσω ΕΣΠΑ.

Ανακοινώνεται η προκήρυξη θέσεων Πρακτικής Άσκησης στο πλαίσιο του Προγράμματος ΕΣΠΑ με έναρξη της πρακτικής άσκησης από 03-04-2023 έως 02-10-2023.
Καλούνται οι ενδιαφερόμενοι φοιτητές να υποβάλλουν τη σχετική αίτηση με τα λοιπά απαιτούμενα δικαιολογητικά έως την Τρίτη 21-02-2023 ταχυδρομικά στην παρακάτω διεύθυνση:

Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας
Πρόγραμμα Σπουδών Δασοπονίας & Διαχείρισης Φυσικού Περιβάλλοντος
Β. Γρίβα 11
43100 Καρδίτσα

Τα απαιτούμενα δικαιολογητικά είναι τα ακόλουθα:
1. Αίτηση σε πρωτότυπη μορφή (Επισυνάπτεται έντυπο Ε.110-2Α - Η αίτηση πρέπει να είναι πλήρως συμπληρωμένη και υπογεγραμμένη από τον φοιτητή)
2. Βεβαίωση Πρακτικής ΕΣΠΑ σε πρωτότυπη μορφή (εκδίδεται από το Μητρώο Σπουδαστών-Γραμματεία Προγράμματος Σπουδών- τηλ.2441064730)
3. Εκκαθαριστικό Εφορίας (οικογενειακό -δυνατότητα και για απλό φωτοαντίγραφο)
4. Πιστοποιητικό Οικογενειακής Κατάστασης (εκδίδεται από τα ΚΕΠ ) (δυνατότητα και για απλό φωτοαντίγραφο)
5. Για την περίπτωση αναπηρίας: Απόφαση Υγειονομικής Επιτροπής (δυνατότητα και για απλό φωτοαντίγραφο)
6. Για την περίπτωση ασθένειας: Βεβαίωση Κρατικού Νοσοκομείου (δυνατότητα και για απλό φωτοαντίγραφο)