Ανακοίνωση έναρξης υποβολής αιτήσεων για δωρεάν σίτιση για το Α.Ε. 2021-2022

Ενημερώνουμε τους φοιτητές/τριες του Πανεπιστημίου Θεσσαλίαςπροπτυχιακούς, μεταπτυχιακούς και υποψήφιους διδάκτορες, ότι θα υποβάλλουν  ηλεκτρονικά την Αίτηση για τη χορήγηση της δωρεάν σίτισης, και δικαιώματος στέγασης μέσω της διαδικτυακής πλατφόρμας του Πανεπιστημίου (https://merimna.uth.gr), χρησιμοποιώντας τους κωδικούς του ιδρυματικού τους λογαριασμού.

Για την πρόσβαση στην ηλεκτρονική πλατφόρμα Αιτήσεων Σίτισης -  Στέγασης πρέπει να κάνουν χρήση του Εικονικού Ιδιωτικού Δικτύου (VPN - πατήστε εδώ για πληροφορίες).

Επισημαίνεται ότι μόνο οι φοιτητές/τριες των Τμημάτων του Π.Θ. με έδρα τη Λάρισα και την Καρδίτσα έχουν τη δυνατότητα να υποβάλουν ταυτόχρονα αίτηση σίτισης και στέγασης.

Οι αιτήσεις για δωρεάν σίτιση θα υποβάλλονται:

Από την Tετάρτη 9 Ιουνίου έως και την  Τετάρτη  28 Ιουλίου 2021

Απαραίτητη προϋπόθεση για την υποβολή της αίτησης είναι να έχει εκδοθεί η  πράξη Διοικητικού Προσδιορισμού Φόρου (εκκαθαριστικό σημείωμα για το φορολογικό έτος 2020).

Από τη Διεύθυνση Φοιτητικής Μέριμνας

Η Αναπληρώτρια Προϊσταμένη