Ορκωμοσίες των Αποφοίτων της Σχολής Ανθρωπιστικών και Κοινωνικών Επιστημών του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας

Σας ανακοινώνουμε το πρόγραμμα των τελετών απονομής πτυχίων στους αποφοίτους των Τμημάτων της Σχολής Ανθρωπιστικών και Κοινωνικών Επιστημών του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας, οι οποίες θα πραγματοποιηθούν στο Αμφιθέατρο του πρώην Γαλλικού Ινστιτούτου Βόλου (Γεωργίου Καρτάλη 72 [Γαλλίας] και Ροζού, 38333 Βόλος), ως εξής:

Τρίτη 16 Απριλίου 2024

ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ ΔΗΜΟΤΙΚΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ

Ώρα 09:00

α) Ορκωμοσία αποφοίτων του Π.Μ.Σ.: «Σχεδιασμός μαθήματος και Ανάπτυξη Διδακτικού Υλικού σε Σύγχρονα Περιβάλλοντα Μάθησης».

β) Ορκωμοσία αποφοίτων του Π.Μ.Σ.: «Οργάνωση και Διοίκηση της Εκπαίδευσης».

Ώρα 10:00

Ορκωμοσία προπτυχιακών αποφοίτων του Παιδαγωγικού Τμήματος Δημοτικής Εκπαίδευσης.

ΤΜΗΜΑ ΓΛΩΣΣΙΚΩΝ ΚΑΙ ΔΙΑΠΟΛΙΤΙΣΜΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ

Ώρα 11:00 Ορκωμοσία προπτυχιακών αποφοίτων του Τμήματος Γλωσσικών και Διαπολιτισμικών Σπουδών.

ΤΜΗΜΑ ΙΣΤΟΡΙΑΣ, ΑΡΧΑΙΟΛΟΓΙΑΣ ΚΑΙ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΑΝΘΡΩΠΟΛΟΓΙΑΣ

Ώρα 12:00

α)  Ορκωμοσία αποφοίτων του Π.Μ.Σ.: «Σπουδές στην Κινητικότητα».

β) Ορκωμοσία αποφοίτων του Π.Μ.Σ.: «Αρχαιολογία Πεδίου και Υλικός Πολιτισμός».

Ώρα 13:00

Ορκωμοσία προπτυχιακών αποφοίτων του Τμήματος Ιστορίας, Αρχαιολογίας και Κοινωνικής Ανθρωπολογίας.

Τετάρτη 17 Απριλίου 2024

ΤΜΗΜΑ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ, ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΩΝ ΜΕΣΩΝ ΚΑΙ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΩΝ

Ώρα 09:00

Ορκωμοσία προπτυχιακών αποφοίτων του Τμήματος Πολιτισμού, Δημιουργικών Μέσων και Βιομηχανίων.

ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ ΕΙΔΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ

Ώρα 10:00

α)  Ορκωμοσία αποφοίτων του Π.Μ.Σ.: «Επιστήμες της Αγωγής: Ειδική Αγωγή».

β) Ορκωμοσία αποφοίτων του Π.Μ.Σ.: «Συμβουλευτική Ψυχολογία &  Συμβουλευτική στην Ειδική Αγωγή, την Εκπαίδευση & την Υγεία».

Ώρα 11:00

Ορκωμοσία προπτυχιακών αποφοίτων του Παιδαγωγικού Τμήματος Ειδικής Αγωγής.

ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ ΠΡΟΣΧΟΛΙΚΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ

Ώρα 12:00

Ορκωμοσία προπτυχιακών αποφοίτων του Παιδαγωγικού Τμήματος Προσχολικής Εκπαίδευσης.