Open Day - ημέρα ανοιχτής επίσκεψης Πιλοτικό Θερμοκηπιακό Πάρκο

Το Εργαστήριο Γεωργικών Κατασκευών και Ελέγχου Περιβάλλοντος του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας διοργανώνει ημέρα ανοιχτής επίσκεψης στις εγκαταστάσεις του Πιλοτικού Θερμοκηπιακού Πάρκου του Εργαστηρίου Γεωργικών Κατασκευών & Ε.Π. στο Αγρόκτημα του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας στο Βελεστίνο και προσκαλεί όλους όσοι ενδιαφέρονται να επισκεφθούν το Θερμοκηπιακό Πάρκο τη Δευτέρα 20 Μαΐου 2024, από τις 10:00 έως τις 15:00.

Διεύθυνση: Παλαιά Εθνική Οδός Βόλου – Λάρισας

Οδηγίες (Χάρτες Google): https://maps.app.goo.gl/SifFko8BzSwdfaQP7

Στόχος της εκδήλωσης είναι η παρουσίαση των τεχνολογιών και πρακτικών που δοκιμάζονται από την ομάδα του Εργαστηρίου Γεωργικών Κατασκευών στο πλαίσιο της συμμετοχής της σε σειρά ερευνητικών έργων όπως το PestNu (Horizon 2020), το ECONUTRI (Horizon Europe), το REGACE (Horizon Europe) και άλλα, τα οποία υλοποιούνται στο Πιλοτικό Θερμοκηπιακό Πάρκο.

Επιπλέον, στόχος της εκδήλωσης είναι η δικτύωση μεταξύ των συμμετεχόντων και των ενδιαφερόμενων φορέων, τόσο για την αξιοποίηση των αποτελεσμάτων της έρευνας όσο και για τη συζήτηση αναγκών περαιτέρω έρευνας.

Με τιμή

Ο Διευθυντής του Εργαστηρίου Γεωργικών Κατασκευών και Ελέγχου Περιβάλλοντος του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας

Νικόλαος Κατσούλας, Καθηγητής